Jak co tydzień piszemy bez sensu: gej, rolnik, kobieta i zagorzały katolik kandydatami na prezydenta

Jaki kraj, tacy kandydaci na prezydenta, cóż w zasadzie nie powinno nas to dziwić. Stając przed takim wyborem przypomina mi się cytat z jednego z filmów amerykańskich, w którym „czarny charakter” pyta swoją ofiarę: – Są święta, wiec dobroczynnie dam Ci możliwość wyboru. Wolisz zginąć od zabicia nożem, czy z broni palnej? Generalnie perspektyw na godne życie brak, ale jakiś wybór jednak jest. To dokładnie jak w Polsce.

***

Mówiliśmy kiedyś, że jeszcze zatęsknicie za takim prezydentem jak Aleksander Kwaśniewski – osobą, która zrobiła, co miała do zrobienia, ale niewątpliwie dużo dobrego. Wprowadziła Polskę do UE, NATO, zawarła umowę międzynarodową na zakup F16, zaangażowała się w konflikt na Ukrainie, utrzymywała dobre stosunki z wielkimi krajami. Był to prezydent niewątpliwie bardzo błyskotliwy, mający dobrą aparycję, mówiący dobrym angielskim, lubiący sport, mający poczucie humoru. Nie krył  się ze swoimi słabościami, a wedle naszej wiedzy wyznawał zasadę, że….

***

Małżonka wyżej wymienionego, Jego Wspaniałości – Pana Prezydenta, w jednym z wywiadów  radiowych stwierdziła:

– To idiotycznie zabrzmi, ale mąż ma nietolerancję alkoholu. Nie powinien w ogóle pić żadnych alkoholi – powiedziała w Radiu ZET.

Zgadzamy się w pełni zarówno z tezą, że brzmi to idiotycznie, jak również z tezą, że Szanowny Pan Małżonek ma nietolerancję alkoholu.

Michał Wiśniewski od niedawna też ma nietolerancję, dokładnie od kiedy wszył sobie Esperal.

Aczkolwiek podobnie jak przy okazji Pana Prezydenta, tak przy okazji Michała stwierdzamy, że nie dożyjemy drugiego takiego sukcesu na Eurowizji, jak ten Edyty Górniak, czy zespołu Ich Troje – szacunek!

***

Pamiętam jak kupowałem swój pierwszy samochód (był używany, ale i tak większość z Was na taki nigdy nie zarobi)  i był problem z żarówką świateł mijania. Generalnie w pewnym momencie się zagotowałem i podchodzę do sprzedawcy i pytam – Co jest do licha? Kontrolka świateł się pali, a żarówka nie. – Panie Marcinie, bo to światło działa, tylko po prostu nie świeci.

Pomyślałem, że to dokładnie jak z państwem polskim – ono działa, tylko nie świeci…

***

Z badań przeprowadzonych przez brytyjski serwis randkowy Saucydates.com wynika, że większość kobiet oraz spora część mężczyzn podczas intymnych zbliżeń myśli o kimś innym niż swój partner. Wymieniane są gwiazdy show-biznesu, koledzy z pracy, a nawet przyjaciele. To jest już chyba jedna z ostatnich dekad, jeśli chodzi o tradycyjny seks – w kolejnych będą hologramy telewizyjne. Pewnie ucieszy to Mateusza Borka – będzie mógł spełniać swoje tajskie fantazje, bez konieczności fizycznej obecności w Azji.

***

Kim Dzong Un otrzymał medal od Władimira Putina. Koreański przywódca został nagrodzony „za wielki osobisty wkład w upamiętnienie zmarłych i pochowanych obywateli radzieckich na terytorium Korei Północnej”. Rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS donosi, że w Korei pochowano 1375 żołnierzy radzieckich. W dalszym ciągu wprawdzie nie wiemy, czy Kim Dzong Un żyje – a więc czy to przypadkiem nie jest medal pośmiertny, jednak przyznamy, że….wszyscy go kochają…

…począwszy od Prezydenta USA, a na Prezydencie Rosji skończywszy…

Kochają go też jego obywatele – wszak gdyby nie kochali, to albo trafiliby do obozów pracy, albo dawno by już nie żyli. Korea Północna – kraj miłości.

***

Jakaś Pani na forum internetowym (nazwijmy ją subtelną intelektualistką) wielce się oburzyła, że ludzie nadają psom i kotom imiona ludzkie i, że jej syn Filipek z tego powodu ma kompleksy i całe dnie i noce płacze.

Szczerze? Współczujemy psu, że ma na imię Filip.

***

Mike Tyson wznowił treningi i przyznamy, że imponuje jak na swój wiek szybkością. Ponoć ma stoczyć serię kilku-rundowych walk pokazowych. Może i Andrzej Gołota się zgodzi? To tylko 'exhibition fight’. Kończąc temat Aleksandra Kwaśniewskiego i Andrzeja Gołoty, przypomina mi się taka anegdota, jak Pan Prezydent spytał polską legendę boksu:

– Panie Andrzeju, ale niech Pan mi powie tak szczerze, dlaczego mając już w rękach wygraną walkę, będąc już prawie na samym szczycie, sfaulował Pan Ridicka Bowe poniżej pasa?

– Bo mnie wkurwiał Panie Prezydencie.

To dokładnie tak, jak nas obecni kandydaci wyborczy…

Szymek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *